Społeczna Akademia Nauk
Clark University
Polska Akademia Nauk

Witamy w Strefie Studenta

Logowanie:

Login:

Hasło:

×

Witamy w Strefie Studenta

Pomoc:

Niektóre z podstron chronione są hasłem i są dostępne tylko dla studentów Społecznej Akademii Nauk.

Przykładowe dane potrzebne do poprawnego zalogowania się:

Login » Twój numer albumu np.: 14206 (Nie znasz numeru albumu? sprawdź go w prawej części okienka)
Hasło » dwie ostatnie cyfry roku urodzenia, miesiąc urodzenia zapisany dwucyfrowo + pierwsza mała litera imienia matki zapisana małą literą np. 8406p
×„Kto czyta książki, żyje podwójnie" Umberto Eco

Mamy przyjemność poinformować Państwa, o rozpoczęciu współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną im. Witolda Gombrowicza w Kielcach.

Powstanie pierwszej biblioteki publicznej w Kielcach datuje się na początek XX wieku. Wypożyczalnię i czytelnię otworzono 12 lipca 1909 roku z inicjatywy Towarzystwa Biblioteki Publicznej. Tworzenie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach rozpoczęto pod koniec 1945 roku. Obecnie jest to największa biblioteka publiczna w Regionie Świętokrzyskim, posiadająca ponad 300 tysięczny zbiór zarówno historyczny jak i współczesny. Zawiera rękopisy, stare druki, książki i czasopisma z XIX wieku oraz zbiory specjalne. WBP z mocy ustawy o bibliotekach gromadzi i udostępnia regionalny egzemplarz obowiązkowy.
Od roku akademickiego 2019/2020 Studenci Filii w Kielcach Społecznej Akademii Nauk z siedzibą w Łodzi, mają możliwość korzystać z całości obszernych zbiorów. Są one ogromne, ponieważ w bazach dla czytelników znajdują się niepowtarzalne materiały takie jak Bazy Biblioteki Narodowej, bazy prawnicze oraz absolutnie wyjątkowe bazy eLibraryUSA. W tych ostatnich, znajdziemy tu między innymi Academic OneFile - zbiór około 42 mln artykułów z czasopism z różnych dziedzin od 1980 roku, JSTOR ponad 850 czasopism akademickich dla studentów nauk humanistycznych, nauk społecznych, ekonomii, historii, politologii i studiów regionalnych, ProQuest Dissertations & Theses Global - 1,5 mln rozpraw magisterskich i prac dyplomowych z ponad 700 szkół i wiele innych. Cały księgozbiór Biblioteki zawiera:

  • księgozbiór dydaktyczny naukowy i popularnonaukowy z różnych dziedzin wiedzy (od XIX w.)

  • księgozbiór dydaktyczny naukowy i popularnonaukowy z różnych dziedzin wiedzy (od XIX w.)

  • zbiory regionalne: książki, czasopisma, dokumenty życia społecznego od XIX w. dokumentujące przeszłość i teraźniejszość Regionu Świętokrzyskiego

  • literaturę piękną dla dzieci, młodzieży i dorosłych (w tym w jęz. obcych),

  • wydawnictwa multimedialne (muzyka, filmy, gry komputerowe),

  • gry planszowe dla czytelników w różnym wieku

  • audiobooki, książki cyfrowe na Czytaka, nagrania tekstów na kasetach magnetofonowych (tzw. „książki mówione”).

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej
w Kielcach i zapoznanie się z całym materiałem informacyjnym oraz…oczywiście do czytania!

www.wbp.kielce.pl      
25-033 Kielce, ul. ks. P. Ściegiennego 13,
tel. +48 41 344-70-74, +48 41 361-53-51,
faks +48 41 344-59-21,
e-mail: sekretariat@wbp.kielce.pl


Studia I stopnia  
Studia II stopnia  
           

Biuletyn Informacji Publicznej

Społeczna Akademia Nauk oferuje kształcenie na kierunkach technicznych (informatyka) i kierunkach medycznych (fizjoterapia). Społeczna Akademia Nauk w swojej ofercie, ma nie tylko studia po polsku, ale również studia po angielsku. Studia po angielsku prowadzone są między innymi na takich kierunkach jak: Master of Science in Information Technology, Master of Science in Professional Communication czy Filologia angielska & Master of Science in Professional Communication. Społeczna Akademia Nauk umożliwia także studiowanie elitarnego kierunku MBA (Master of Business Administration). Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!