Społeczna Akademia Nauk
Clark University
Polska Akademia Nauk

Witamy w Strefie Studenta

Logowanie:

Login:

Hasło:

×

Witamy w Strefie Studenta

Pomoc:

Niektóre z podstron chronione są hasłem i są dostępne tylko dla studentów Społecznej Akademii Nauk.

Przykładowe dane potrzebne do poprawnego zalogowania się:

Login » Twój numer albumu np.: 14206 (Nie znasz numeru albumu? sprawdź go w prawej części okienka)
Hasło » Cztery pierwsze cyfry Twojego numeru PESEL złączone z pierwszą literą imienia matki, np.: 8406m (mała litera).
×

Jak chronić Świętokrzyskie?

Jak radzić sobie z zagrożeniami lokalnymi, krajowymi i międzynarodowymi? Jak skutecznie zarządzać sytuacjami kryzysowymi? Czy nasze dzieci mogą żyć w bezpieczniejszym środowisku? O tym wszystkim rozmawiali samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych i naukowcy z pięciu uczelni. Konferencję naukową Kielce-Chęciny-Bodzentyn zorganizowały wspólnie wydziały Społecznej Akademii Nauk z Kielc i Tarnobrzega.

Dwu dniowa konferencja Kielce-Chęciny-Bodzentyn odbywała się po kolei w każdym z miast 9 i 10 czerwca 2018 r. Odbyła się po raz pierwszy.

- Zależy nam na tym, aby wspierać wiedzą naszych ekspertów środowiska lokalne w naszym regionie - mówi dr Paweł Ramiączek, Dziekan Wydziału Handlu Bezpieczeństwa w Kielcach Społecznej Akademii Nauk w Łodzi.

- Tym razem wspólnie zastanawialiśmy się jaka może być rola społeczności lokalnych w budowaniu bezpieczniejszej Europy - dodaje dziekan Ramiączek.

Prawne, ekonomiczne i polityczne aspekty bezpieczeństwa były omawiane w kontekście społeczności miast i gmin Bodzentyn oraz Chęciny. Ich władze były partnerami konferencji. Wsparły ją również Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach, Komenda Miejska Policji w Kielcach, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego oraz Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie

- To ważna inicjatywa dla województwa świętokrzyskiego i bardzo dobrze, że tematyka bezpieczeństwa jest poddawana rozważaniom naukowym. Warto zaznaczyć, że dzięki działania m.in. Policji nasze województwo jest jednym z najbezpieczniejszych w Polsce. – komentuje nadkom. Piotr Zalewski Komendant Miejski Policji w Kielcach.

Eksperci Społecznej Akademii Nauk przygotowali w sumie siedem debat, ale do współpracy zaprosili także przedstawicieli służb mundurowych, samorządowców wykładowców Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Staropolskiej Szkoły Wyższej oraz tureckiego Istanbul Commerce University. Przez dwa dni odbyło się blisko dwadzieścia wykładów, debat i kameralnych spotkań.

Bardzo głęboko eksperci SAN analizowali tematykę zarządzania sytuacjami kryzysowymi. Zajmowali się nim w kontekście prawnym, praktycznym, a także specjalistycznym - rozpatrując specyfikę gmin województwa świętokrzyskiego oraz aglomeracji uzdrowiskowej. Bardzo ciekawe analizy dotyczyły środowiska dzieci i młodzieży. Nie tylko przez pryzmat przestępczości nieletnich czy patologiach społecznych dotykających bezpieczeństwo szkół, ale i poprzez rozpatrywanie bezpieczeństwo ekonomicznego. Oczywiście nie zabrakło analiz dotyczących sytuacji międzynarodowej - w tym prawa międzynarodowego, terroryzmu, systemów bezpieczeństwa militarnego. Uczestnicy konferencji zajmowali się także różnymi aspektami bezpieczeństwa informatycznego i następstwami technologicznej transformacji,

- Myślę że wnioski z konferencji będą wpływały na praktyczną poprawę systemów bezpieczeństwa w całym regionie świętokrzyskim - podsumowuje dziekan Ramiączek. - Już teraz myślimy o koncepcji przyszłorocznej, drugiej edycji naszego wydarzenia -dodaje.

  • Jak chronić Świętokrzyskie?
  • Jak chronić Świętokrzyskie?
  • Jak chronić Świętokrzyskie?
  • Jak chronić Świętokrzyskie?
Studia I stopnia  
Studia II stopnia  
           
Społeczna Akademia Nauk oferuje kształcenie na kierunkach technicznych (informatyka) i kierunkach medycznych (fizjoterapia). Społeczna Akademia Nauk w swojej ofercie, ma nie tylko studia po polsku, ale również studia po angielsku. Studia po angielsku prowadzone są między innymi na takich kierunkach jak: Master of Science in Information Technology, Master of Science in Professional Communication czy Filologia angielska & Master of Science in Professional Communication. Społeczna Akademia Nauk umożliwia także studiowanie elitarnego kierunku MBA (Master of Business Administration). Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!