Społeczna Akademia Nauk
Clark University
Polska Akademia Nauk

Witamy w Strefie Studenta

Logowanie:

Login:

Hasło:

×

Witamy w Strefie Studenta

Pomoc:

Niektóre z podstron chronione są hasłem i są dostępne tylko dla studentów Społecznej Akademii Nauk.

Przykładowe dane potrzebne do poprawnego zalogowania się:

Login » Twój numer albumu np.: 14206 (Nie znasz numeru albumu? sprawdź go w prawej części okienka)
Hasło » Cztery pierwsze cyfry Twojego numeru PESEL złączone z pierwszą literą imienia matki, np.: 8406m (mała litera).
×

Nowości w rekrutacji na SAN Kielce

“Korespondent Wojenny”, “Dziennikarz Śledczy” i “Bezpieczeństwo Lotnicze” to najnowsze, unikalne specjalności na bezpieczeństwo wewnętrznym - wiodącym kierunku kieleckiego wydziału Społecznej Akademii Nauk. W sumie na SAN Kielce kandydat może wybierać z prawie 50 programów studiów licencjackich i magisterskich na sześciu kierunkach. Rusza właśnie rekrutacja na kolejny rok akademicki.

Wydział Handlu i Bezpieczeństwa w Kielcach to jeden z najbardziej aktywnych wydziałów zamiejscowych Społecznej Akademii Nauk - największej sieciowej uczelni niepublicznej w Polsce.

- Wejście SAN do województwa świętokrzyskiego dość mocno wpłynęło na ofertę dla kandydatów na studia. Teraz w regionie mają do wyboru także akademię, nie tylko politechnikę, uniwersytet i niepubliczne szkoły wyższe - mówi dr Paweł Ramiączek, dziekan kieleckiej SAN. - Naszym priorytetem jest kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne. To zarówno jedyne w regionie studia mundurowe, jak i osiem innych specjalności “cywilnych” - dodaje dziekan Ramiączek.

Studia mundurowe to specjalność Administracja Systemami Bezpieczeństwa (ASB), dzienne stacjonarne studia, głównie dla osób myślących o karierze w “resortach siłowych”.

- To nie są studia dla każdego. Kandydat musi być gotów do funkcjonowania w określonym systemie, analogicznym do służby w policji, straży pożarnej czy wojsku - mówi Jacenty Frydrych. wykładowca i współtwórca studiów ASB, Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Policji w latach 1990 – 1994. - Jednak tak specyficzne sprofilowanie programu studiów przyciąga kandydatów, którzy jako absolwenci mają łatwiejszy start przy rekrutacji do służb mundurowych - dodaje Frydrych.


Nowości w rekrutacji na SAN Kielce

Poza ASB kandydat na bezpieczeństwie wewnętrznym może wybrać także “cywilną” ścieżkę kształcenia. Na studiach licencjackich pojawiły się w tym roku dwie nowe, łączące tematykę bezpieczeństwa z dziennikarstwem -”Korespondent Wojenny” i “Dziennikarz Śledczy”.

Z kolei na studiach magisterskich nowością są studia na specjalności “Bezpieczeństwo Lotnicze”. Nadal prowadzone będą specjalności dotychczasowe. Na studiach licencjackich “Bezpieczeństwo Publiczne i Ochrona”, a na magisterskich. “Zarządzanie Kryzysowe i Ratownictwo” oraz “Ochrona Osób, Mienia i Imprez Masowych”. Dwie ze specjalności dostępne są zarówno na studiach pierwszego, jak i drugiego stopnia - “Służby Mundurowe w Systemie Bezpieczeństwa Państwa”, “Zarządzanie Kryzysowe i Ratownictwo”

Na kieleckiej SAN prowadzona jest także rekrutacja na sześć kierunków Społecznej Akademii Nauk Nauk w trybie zdalnym, z wykorzystaniem metod i technik e-learningowych. - Wykorzystujemy potencjał uczelni sieciowej, dzięki czemu część programów studiów dostępna jest dla studentów ze świętokrzyskiego w oparciu o wsparcie naszego wydziału w Kielcach - wyjaśnia dziekan Ramiączek.

Tutaj także kandydaci mogą spodziewać się nowych specjalności. Na ekonomii jest to specjalność w języku angielskim “E-Business & Professional Communication” (kandydaci mają do wyboru także cztery polskie specjalności na studiach licencjackich i tyle samo na magisterskich). Nowości na zarządzaniu to “Rachunkowość i Finanse w Zarządzaniu” na licencjackich i “Zdrowie Publiczne i Zarządzanie w Ochronie Zdrowia” na magisterskich (w sumie jedenaście specjalności na studiach I i II stopnia). Rekrutacja na trzy kierunki wyłącznie licencjackie to nowości na pedagogice - “Resocjalizacja z Profilaktyką Społeczną i Prewencją Kryminalną” (także pięć innych specjalności), na administracji - “Specjalność Samorządowa” (poza nią także trzy inne programy studiów) i na logistyce - Eksploatacja Pojazdów i Środków Transportu (w sumie pięć specjalności).

W trybie ciągłym trwa rekrutacja na studia podyplomowe na SAN Kielce, w takich obszarach jak bezpieczeństwo, kadry i płace, zarządzania, pedagogika, rachunkowość, logistyka, finanse.

Studia I stopnia  
Studia II stopnia  
           
Społeczna Akademia Nauk oferuje kształcenie na kierunkach technicznych (informatyka) i kierunkach medycznych (fizjoterapia). Społeczna Akademia Nauk w swojej ofercie, ma nie tylko studia po polsku, ale również studia po angielsku. Studia po angielsku prowadzone są między innymi na takich kierunkach jak: Master of Science in Information Technology, Master of Science in Professional Communication czy Filologia angielska & Master of Science in Professional Communication. Społeczna Akademia Nauk umożliwia także studiowanie elitarnego kierunku MBA (Master of Business Administration). Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!