Społeczna Akademia Nauk
Clark University
Polska Akademia Nauk

Witamy w Strefie Studenta

Logowanie:

Login:

Hasło:

×

Witamy w Strefie Studenta

Pomoc:

Niektóre z podstron chronione są hasłem i są dostępne tylko dla studentów Społecznej Akademii Nauk.

Przykładowe dane potrzebne do poprawnego zalogowania się:

Login » Twój numer albumu np.: 14206 (Nie znasz numeru albumu? sprawdź go w prawej części okienka)
Hasło » Cztery pierwsze cyfry Twojego numeru PESEL złączone z pierwszą literą imienia matki, np.: 8406m (mała litera).
×

USOS jak gwiazdy na niebie?

USOS jak gwiazdy na niebie?


Ona ma na imię Monika, niedawno skończyła 26 lat i jest spod znaku barana. On ma na imię Mateusz, jest dwa lata starszy i też urodził się w pierwszej połowie kwietnia. Tak wyglądają profile statystycznych studentów świętokrzyskiego wydziału Społecznej Akademii Nauk.


Poza Moniką często możemy spotkać wśród kieleckich studentek SAN także Małgorzatę, Annę i Paulinę. Poza Mateuszem popularne na wydziale imiona to Kamil, Paweł i Łukasz. Unikalnymi studentkami pod względem imienia są Alicja, Dagmara, Diana, Elżbieta, Halyna. Kamila, Laura, Wiktoria. “Rodzynkami” w męskiej części społeczności studenckiej są Bernard, Cezary, Ireneusz, Igor, Jacek, Krystian, Radosław, Seweryn, Sylwester, Szymon, Tadeusz. - Zestawiliśmy dane statystyczne dotyczące imion naszych studentów dzięki USOS-owi - mówi Marta Czerwiak kierowniczka Dziekanatu Wydziału Handlu i Bezpieczeństwa Społecznej Akademii Nauk.

USOS to Uczelniany System Obsługi Studiów, który umożliwia dostęp do danych studentów, wykładowców i innej dokumentacji związanych z prowadzeniem szkoły wyższej. - Tą zabawą z imionami chcemy zwrócić uwagę, jak ważne jest obecnie zbieranie różnych danych, tworzenie baz, ich sortowania i analiza statystyczna wyjaśnia Czerwiak. Za trzy miesiące wejdą w życie nowe przepisy i warto zainteresować się, co zmieni się po wprowadzeniu Unijnego Rozporządzenia o Ochronie Danych (RODO),. Rozporządzenie zacznie obowiązywać od 25 maja 2018 r.

Problem jak efektywnie zarządzać danymi uwzględniony jest w programie wszystkich studiów prowadzonych na Kieleckim SAN. - To jedna z kompetencji wysoko cenionych na rynku pracy - podkreśla Dziekan dr Paweł Ramiączek. - Waga analizy bazodanowej w zarządzaniu, ekonomii, logistyce czy administracji jest dostrzegalna nawet dla przeciętnego Kowalskiego. Coraz więcej mówi się też o danych w kontekście cyberbezpieczeństwa i zarządzaniu systemami bezpieczeństwa - dodaje Ramiączek. Zwraca uwagę, że jednak i w przypadku pedagogiki umiejętność analizy statystycznej przydaje się np. przy ewaluacji wyników postępów w nauce.

- Ważne, żeby zawsze analizować, które dane są mniej, a które bardziej istotne. Na przykład dla działania uczelni ma niewielkie znaczenie statystyczna popularność imion na wydziałach - mówi Dziekan Ramiączek - Jednak z kolei płeć i wiek studentów, ich miejsce zamieszkania czy losy po ukończeniu studiów to już ważny wskaźnik. Uczelnia może na tej podstawie precyzyjniej profilować program studiów dla określonych grup kandydatów - wyjaśnia.

- A dane dotyczące daty urodzenia możemy na potrzeby naszej akcji wykorzystać do zbadania, jaki kto ma znak zodiaku. Bierzemy dane z USOS-a i nie musimy patrzeć w gwiazdy - uśmiecha się Marta Czerwiak. Wśród Pań dominują barany, byki, lwy i raki, a wśród Panów barany, bliźnięta, raki i wodniki.

Studia I stopnia  
Studia II stopnia  
           
Społeczna Akademia Nauk oferuje kształcenie na kierunkach technicznych (informatyka) i kierunkach medycznych (fizjoterapia). Społeczna Akademia Nauk w swojej ofercie, ma nie tylko studia po polsku, ale również studia po angielsku. Studia po angielsku prowadzone są między innymi na takich kierunkach jak: Master of Science in Information Technology, Master of Science in Professional Communication czy Filologia angielska & Master of Science in Professional Communication. Społeczna Akademia Nauk umożliwia także studiowanie elitarnego kierunku MBA (Master of Business Administration). Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!